Przejdź do treści forum

Forum - SERWIS mukowiscydoza (Cystic Fibrosis)

Mukowiscydoza groźna i nieuleczalna. Rozmawiamy o mukowiscydozie. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki

Wszystkie pola z pogrubioną etykietą muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

26

Aparat który kupiliśmy do siebie do mieszkania jest polskiej marki Sanity - Alergia Stop się nazywa. Wrażenia na ten moment są pozytywne. Nie sądziłem, że inhalacja będzie tak krótko trwała. Miałem mocno w pamięci wryte inhalacje jakie robiła mi mama jak byłem młodszy – wdychało się parę pod ręcznikiem z miski z gorącą wodą...trwało to bardzo długo i męczyło. Przy tych nowoczesnych inhalatorach cały zabieg jest dużo prostszy i wygodniejszy.

25

telenor napisał/a:

oskrzelową. Podobno wszyscy musimy zrobić badania. Słyszałam o chlorkach w pocie i enzymach trzustki. Od czego mamy zacząć.


od testów w pocie

24

oskrzelową. Podobno wszyscy musimy zrobić badania. Słyszałam o chlorkach w pocie i enzymach trzustki. Od czego mamy zacząć.

23

Taffi, widziałam chyba Twój post na forum Matio. Nikt Ci nie odpowie na pytanie, czy to może być mukowiscydoza. Koniecznie zrób chlorki potu, to wszystko wyjaśni.
Trzymam kciuki :)

22

Pań.Szp.Klin. Nr 4, I Klinika Ch.Dzieci
ul. Unii Lubelskiej 1
71-252 Szczecin
pozdrawiam

21

Zapomniałam dodać, że męcza mnie duszności oraz że coraz szybciej się męcze.Zdarza się że pierwsze piętro już jest nie do pokonania, chyba że bardzo powoli

20

Witam;) od 1.5 roku leczę się na astmę oskrzelową.i od tego czasu męczy mnie kaszel najczęsciej produktywny.Gdy byłam mała miałam często zapalenia oskrzeli, potem mała przerwa i znów nawróciły.mam 20 lat, czy to moze byc mukowiscydoza? I jesczze jedno pytanie- gdzie w szczecinie można wykonać badanie chlorków w pocie?pozdr

19

Potwierdzam - Poznań , ul Szpitalna, tel 061/849-13-76 . Proszę zadzwonić i umówić się na termin , ponieważ trzeba czekać tak mniej więcej 1 miesiąc.
Pozdrawiam

18

W Poznaniu w laboratorium przy Klinice Pediatrii ul .SZpitalna, koszt to 28 zł, wynik był na drugi dzień.

17

witam, mojej znajomej synek ma 2 latka. Jest podejrzenie,ze choruje na mukowiscydoze, gdzie w Poznaniu mozna wykonać poziom chlorków w pocie? nie mam pojęcia a chciałabym choć trochę pomóc

16

witam, mojej znajomej synek ma 2 latka. Jest podejrzenie,ze choruje na mukowiscydoze, gdzie w Poznaniu mozna wykonać poziom chłorków w pocie? nie mam pojęcia a chciałabym choć trochę pomóc

15

basia napisał/a:

wiem że w Poznaniu można zrobić to badanie bez skierowania kosztuje ok 20 złotych w Krakowie nie wiem ale rodzinny powinien dać tobie to skierowanie wiem że lekarze teraz skąpią na badania bo też to przerabiałam ale się uparłam i dopiełam swego.

Mój mąż musi wykonac to badanie proszę poac mi adres w Poznaniu gdzie moze to zrobic .Proszę o odpowiedz.

14

Mam 35 lat i właśnie dostałam skierowanie na zrobienie badania chlorków w pocie aby wykluczyć mukowiscydozę. Troche mnie to zdziwiło  z uwagi na mój wiek :)

13

witam
pisze apropo wykrywania muko po 20 roku zycia. jest to mozliwe, poniewaz tak zdarzylo sie w przypadku mojego nazyczonego u niego wykryto ta chorebe gdy mial skonczone 22 lata. wykryto tak pozno, poniewaz to lekka odmiana, na szczesie ja wykryto i mozna sie leczyc i to jest najistotniejsze.
pozdrawiam wszystkich!! i zycze wesolutkich i zdrowych swiat!!!!!!

12

Nie głupiejmy! Za mukowiscydozę odpowiedzialne są geny! Nie ma leku na muko - nie dajmy się zwariować. Różne "cudowne" leki mogą łagodzić objawy ale nie wierzmy w to, że jakieś ziółko może uleczyć z muko. Wielu ludzi próbuje wykorzystać naszą rozpacz i determinację i zanim wyda się kupę kasy na cudowne specyfiki lepiej zainwestować w zmianę klimatu, super odżywki i ekstra dietę.