1

Temat: czy to jest mukiwiscydoza?

Witam

Jestem mamą 3 miesięcznego chłopca, jak mały skończył miesiac zaczęły się problemy trawienne, po karmieniu piersią miał wodniste, strzeliste stolce o kwaśnym zapachu ze śluzem, wówczas stwierdzono nietolerancję laktozy, podanie mleka niskolaktozowego jednak nie przyniosło poprawy (bebilon niskolaktozowy), dopiero podanie humany z mct (tłuszcze średniołancuchowe) spowodowało poprawę, luźne stolce ustały. Próbowałam znowu karmić piersią ale bóle brzuszka wróciły i złe samopoczucie malucha, więc lekarz powiedział żeby odstsawić. W związku z tym iż nie można karmić Humaną MCT w nieskonczoność - to preparat leczniczy lekarka próbowałą przestawić go na NAN HA Senstitive - pojawiły się wówczas śmierdzące o ciemnej barwie stolce, dosyć obfite. A i mały  nie chciał tego jeść - strasznie płakał. Lekarka powiedziałą że stolce są cuchnące więc pewnie jest tam niestrawiona treść pokarmowa i tłuszcz, kazała mi go przestawić na Nutramigen - efekt był podobny. Dopiero powrót do Humany znormalizował stolce i spowodował że mały zaczął jeść. Widać więc że nie trawi tłuszczy długołańcuchowych wyskokonasyconych. Maly przez 2 tygodnie przybrał jednynie 300 gram, nie wiem czy to powód tego że ma tą straszną chorobę czy może dlatego że mniej jadł
Dodam że do 1,5 miesiąca ładnie przybierał (urodzeniowa waga 3170 -- teraz 6000) na ostatniej wizycie 30.10 lekarka zapisała antybiotyk twierdząc że ma czerwone gardło z nalotem białym, mały kaszle ale tylko troszkę i psika, śpi spokojnie. Proszę o opinie czy to może być mukowiscydoza?????

2

Odp: czy to jest mukiwiscydoza?

Trudno powiedzieć czy to jest mukowiscydoza. Badania , badania ......np. u prof. Walkowiaka w Poznaniu

3

Odp: czy to jest mukiwiscydoza?

Najlepiej gdy spytasz lekarza, bo objawy mukowiscydozy są inne u każdego dziecka :)

4

Odp: czy to jest mukiwiscydoza?

mały kaszle ale tylko troszkę i psika, śpi spokojnie ?

OMAIR