101

Odp: Pseudomonas aeruginosa

wiola napisał/a:

właśnie wróciłam z moim 16 miesięcznym synkiem z Rabki właśnie tam w wymazie z gardła wykryta zostala pseudomonas a. ale pozostałe badania - chlorki w pocie i bronchoskopia wykluczyły muko . Lekarze mówią że to nic groźnego i tylko w razie poważniejszego zachorowanie wtedy gdy potrzebny będzie antybiotyk mamy podać coś z tych z antybiogramu . Ja polecam Rabkę .

Nie jest chora na mukowiscydozę, ale na "iomble". Dlaczego?
1. PORTAGEN jest niedostępny w aptekach i najprawdopodobniej dziś jest na receptę (T.C.). Jest dla "wybranych".
2. Lekarze etycy uważają, że ZEMSTA jest lepsza od GNIEWU
3. Jeśli kochasz córkę, to będziesz się nią opiekować.

102

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Witam.
Nasza 3-letnia córeczka w posiewie ma ropę błękitną 10 do 5-tej. Do tego w badaniu ogólnym 10-15 leukocytów, co wg pediatrów nie świadczy o zakażeniu układu moczowego oraz sporadyczne moczenie w nocy-2-3 razy na miesiąc, gorączki jednodniowe znikąd oraz popuszczanie w majteczki.Zaczęła chorować-katary, kaszle jak tylko poszła do przedszkola i wciąż zalegający katar gdzieś wysoko w górnych drogach oddechowych.
Antybiotyk, który przypisany został przez ambulatorium (gentomycyna, w zastrzykach-powodującą ponoć głuchotę) pediatra zabroniła stosować i jak tylko zobaczyła wyniki małej, to skierowała nas na badanie CRP w celu sprawdzenia infekcji w organizmie oraz ponowny posiew i badanie moczu i ewentualną hospitalizację.
Czy nalegać aby dziecku podano tą szczepionkę Pseudovac jako że antybiotyki są za słabe na ta bakterię oraz badania pod kątem mukowiscydozy i wymazach z uszu i nosa?
Czy możliwym jest aby złapała ta bakterię w przedszkolu-można się nią zarazić od innych dzieci?
Czy to bakteria ta wywołać może zapalenie układu moczowego czy na odwrót-zapalenie układu moczowego umożliwiło bakterii zagnieżdżenie się? W szpitalu poza narodzinami nigdy nie była, natomiast nasz 8-miesięczny synek był miesiąc temu na scyntygrafii-możliwe, ze to on przyniósł ta bakterię?
Dzisiaj mamy to badanie z krwi CRP aby zdeterminować czy mała ma jakąś infekcję, ale jakie badania należałoby jeszcze przeprowadzić-wiemy, że USG układu moczowego, to na pewno, ale co jeszcze?
Czy mała może mieć kontakt z innymi dziećmi?
Naczytałem się, ze takie zakażenie układu moczowego tą bakteria może prowadzić do tych ropni nereczek  i urosepsy,a sepsa chyba własnie jest zaraźliwa-czy to dlatego nasza pediatra tak się przeraziła? Do tego natknąłem się na materiały o jakichś ropniakach na nerkach powodowane przez ta bakterię przy zakażeniu układu mocz, ale to przecież wyniki ogólne moczu przy ZUM byłyby tragiczne-prawda?
Sami nie wiemy co o tym myśleć i komu wierzyć-jeden nefrolog mówi, żeby brać ten antybiotyk odrazu, drugi żeby powtórzyć posiew i ogólne,bo to może być tylko kolonizacja, a pediatra z kolei, która współpracuje z dziecięcym innym jeszcze nefrologiem kieruje na badania i zabrania tego antybiotyku. niestety nikt nie wspomniał o tej szczepionce, która ponoć pomaga w produkcji antyciał przy obecnej już bakterii ropy błękitnej.
Poradźcie coś kochani czego tu się trzymać bo wariujemy...

103

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Witam. Wlaśnie jestem z dzieckiem w szpitalu bo wykryto mu pseudomonasa. Dziecko choruje na mukowiscydozę. Została mu wykryta w wieku 3 miesięcy a ma 7 lat. To nie jest powiedziane ze dziecko chore na muko ma ja szybo mieć  wykryte. Mój brat zaczol chorować w wieku 7 lat na zatoki tak to mu nic innego nie dolegało. Lekarze wiedzieli ze jego siostra ma dziecko chore na muk i nikt  nie zlecił mu badan, stwierdzili mu tylko alergie. Zabrałam brata na badania tak gdzie leczę syna zrobiono mu badania i wyszła mukowiscydoza. Rodzice byli w szoku bo nigdy nie zdażyło sie tak że mama i córka maja chore dzieci genetycznie na to sama. Brat miał zdiagnozowaną w wieku 9 lat. A ja jako jego siostra jestem zdrowa tylko nosze ten gen w sobie. Nie jest powiedziane ze każde kolejne dzieciątko jest chore. Mój syn pseudo musiał przynieś ze szkoły bo tam nie mam oka na niego. Jestem dobrej myśli bo to nasz pierwszy raz gdy dziecko złapało tą bakterie.

104

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Witam. Moja 8 miesięczna córeczka ma niedrożne kanaliki łzowe, co za tym idzie oczka ropieją. Przygotowujemy się do zabiegu udrażniania tych kanalików, na wymaganej wizycie u laryngologa P. doktor zaproponowała że pobierze wymaz z oczka. Wyhodowano pałeczkę r.b. Miesiąc temu byłyśmy w szpitalu, podejrzewam że tam to złapała. Nie znalazłam w internecie zbyt dużo informacji o tej bakterii umiejscowionej w oczach, tym bardziej się obawiam o jej zdrowie. Zastanawiam się , czy w momencie przetkania tych kanalików bakteria nie przedostanie się dalej, do nosa i gardła. Córka miała kontakt z innymi dziećmi, czy jest możliwość że któreś to podłapało ? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę. Pozdrawiam

105

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Witam.
Dziś odebrałam wynik posiewu z pochwy mojej 4 letniej córki, więc zaczęłam poszukiwania informacji o pseudomonas, które jej wykazało to badanie. Dużo informacji jest o uszach, gardle itp. a o drogach rodnych nic. Wciąż trafiam tylko na pytania "co dalej?" i nadal nie wiem nic?
Może ktoś z wpisujących się w poprzednim roku z tym problemem, dałby znać jak to leczyć?
Mi lekarz przepisał dla niej irygacje z jakiejś miksturki robionej w aptece na geomycin'ie, tylko jak ja jej to zrobię??? Proszę napiszcie jak Wy sobie z tym poradziliście!!!!!!!!

106

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Gentamycyna krople do oczu. Oto lek na ten problem

107

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Syn 20 miesięcy , wykonaliśmy posiew moczu - wykryto pałeczki ropy blekitnej. Badanie ogólne moczu wyszło bardzo dobre, mimo to lekarz zlecił Gentamecyne na 10 dni

Naczytalam się bardzo dużo na temat tej bakterii
Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć,  czy trudno pozbyć się tej bakterii z moczu dziecka?

Syn od września często chorował na górne drogi oddechowe ( zapalenie oskrzeli, kaszel i katar alergiczny ) Przyjmuje Ventolin oraz Flixotide