1

Temat: inhalatory

witajcie. mama mukolka 5 latka i używamu do inhalacji inhalatora nebufleam f2000. mam troszkę oszczędności i chciałabym kupić coś lepszego dla Hawiera. proszę doradzcie mi, nie mama w tym rozeznania. wiem, że ten inhalator, który mamay jest 1,5 barowy a wiem, że są mocniejsze, no i czy może być dla Hawiera mocniejszy inhalator?zależy mi też na tym, aby był to inhalator na akumulator, przydatny w podróży.Pozdrawiam  i czekam na podpowiedzi.

2

Odp: inhalatory

Chciałabym pomóc ale niestety mam podobny problem...szukam dobrego małego inhalatora , który nadawałby sie na wyjazdy, dobrze gdyby możnaby go podłączyć do zapalniczki samochodowej.  Czy znajdzie się ktoś kto nam doradzi????

3

Odp: inhalatory

Także szukałam takiego cudu i nie znalazłam nic wartego polecenia. Generalnie nie ma na rynku  inhalatora, ktory spełniałby wszystkie moje wymogi a więc był - mały, przenośny i do stałego użytku.  Jest spory wybór inhalatorów na akumulator (cena od 600zł) ale nie nadają sie one do stałego użytkowania, gdyz mają nienajlepsze parametry.  Po wysłaniu wielu meili do róznych firm i odbyciu kilku rozmów tel. z ich przedstawicielami zdecydowałam sie na inhalator pari boy turbo N z nebulizatorem pari LC star. Za jakis czas może bliżej lata pomyśle, o jakimś inhalatorze przenośnym tylko nie wiem, czy 600 zł to nie za duzo na inhalator, ktory bedzie używany sporadycznie.

4

Odp: inhalatory

Co do inhalatorów przenośnych to polecam FreewayLite z MEDIC-AID. Mam go już ładnych kilka lat i używam na wyjazdach. Mozna go używać jako inhalatora stacjonarnego, ma także baterie i możliwość podłączenia pod zapalniczkejak tu ktoś chciał).

5

Odp: inhalatory

kupiłam inhalator 2 barowy dla mojego mukolka.jest przenośny czyli na akumulator, również do zapalniczki samochodowej(wypróbowalismy ) i do kontaktu, czyli można powiedzieć , że jest stacjonarny. kosztował 300 zł!adres i namiary na serwis są podane w pomocnej dłoni-sprzęt. pozdrawiam

6

Odp: inhalatory

Witam,

ja ostatnio nabyłem takie cudeńko MEDEL Clenny 2 i jestem bardzo zadowolony. Jest mały, z akumulatorkiem i o wysokich parametrach, porównywalnych z najlepszymi stacjonarnymi inhalatorami. Cena chyba nie jest wygórowana, szczególnie że widziałem model za ponad 600zł o bardzo słabych wartościach. Jest to podobno najnowsza generacja i baterie starczają na dłużej i można je wiele razy ładować. W moim poprzednim modelu nie mogłem tego robić;/

Jego niewątpliwą zaletą jest także wygląd, elegancki i poręczny.

W neci póki co tylko ten sklep go ma http://novamed.pl/sklep/?product=194

Pozdrawiam
Aronek

7

Odp: inhalatory

Prosze pomozcie co mam kupic do inhalacji dla 8 latka na  katar i kaszel ,BEZ RECEPTY!!!

8

Odp: inhalatory

Jeżeli bez recepty i bez konsultacji lekarskiej to tylko sól fizjologiczną :)

9

Odp: inhalatory

Mam pytanie jestem mama 19 miesiecznego mukolinka i czy warto kupic inhalator PARI E-FLOW czy nadaje sie dla tak malego dziecka i czy jest mozliwosc zakupu maseczki:)czy kupic i zostawic na pozniej:)

10

Odp: inhalatory

Jeśli stać Cie na zakup e-Flow i potem okresową wymianę części, które sie zużywają, to naprawde polecam, dziecko jest rzeczywiście malutkie, ale rośnie, a inhalator kupujesz nie na rok czy dwa ale na dłużej, nie powiem Ci na 100%, ale chyba jest do niego maseczka. My używamy ustnika, bo mój syn już duzy chłop - ma 9 lat ;) i jest jeszcze jedna rzecz - nebulizator w czasie inhalacji trzeba trzymac w poziomie, jeśli zaczniesz przechylac zbyt mocno to inhalator sie wyłączy... jeśli dzieciatko w miarę spokojnie siedzi podczas inhalacji i jesteś w stanie utrzymac nebulizator w miare w poziomie, to polecam szczerze. W razie pytań - gg 4044052. pozdrawiam :)

11

Odp: inhalatory

Na podróże samochodem polecam zainwestowanie w przetwornicę zamieniającą 12 V z zapalniczki w samochodzie na 220 V. Można na stałe podłączyc do tego dowolne urządzenie pobierające do 150 Wat. W Norauto takie urządzenie kosztuje około 170 PLN a na allegro można znaleźc jeszcze taniej.

12

Odp: inhalatory

w takim przypadku sprawdzają się inhalatory mikrokompresorowe robi je MEDEL, np. Clenny 3  parametry -> rozmiar cząsteczek: 2,1 mikrometra, szybkość inhalacji: 0,35 ml/min (NaCl 0,9%), pracuje w trybie 20 min pracy i 40 min odpoczynku.
robią ją we współpracy z jedną z większych firm farmaceutycznych na świecie Chiesi można używać z baterią lub z wtyczki do gniazdka samochodowego. Kompletny zestaw (baterie i wtyczka) to cena 399 zł. Sa jeszcze inne modele E-NEB i Clenny 2

13

Odp: inhalatory

hmm przydało by się jeszcze klika parametrów
tor i procent

14

Odp: inhalatory

samo ciśnienie jakie wytwarza nebulizator nie jest sprawą najważniejsza. Mogą istnieć inhalatory bardzo mocne, ale nieskuteczne. Ważniejsze od jego ciśnienia są rozkład cząsteczek oraz szybkość inhalacji. Dzięki tym parametrom inhalacja jest szybka i skuteczna - lek dociera do wszystkich zakamarków układu oddechowego. Polecam zajrzeć tutaj - porzadny inhalator o bardzo dobrych parametrów. Poczytajcie sami :) do gniazdka zapalniczki w aucie go nie podlaczymy, ale w zestawie dodają torbe wiec mozemy go zabierac ze soba razem z lekami i robic inhalacje poza domem.

15

Odp: inhalatory

ostatnio jak wiemy coraz wiecej zachorowan i roznego typu gryp, o przeziebienie tez nietrudno ;) jezeli ktos bedzie kupowal inhalator w sklepie internetowym czy na allegro to polecam porownac kilka ofert, poniewaz wielu sprzedawcow postaralo sie o naprawde powazne promocje i w tej samej cenie mamy dodatkowe nebulizatory czy maski. Chyba warto miec wiecej za te same pieniadze, wiec nie dajmy zarobic tym, ktorzy maja ceny z kosmosu ;)

16

Odp: inhalatory

który bys poleciła?

17

Odp: inhalatory

dziekuje.
pozdrawiam

18

Odp: inhalatory

Super inhalatorem jest http://www.twoja-apteczka.pl/inhalator-compair-pro-ne-c30-nebulizator-p-324.html ja kupiłem go dla mojego synka z sklepu www.twoja-apteczka.pl i nie żałuję. Nie jest tani ale wydaję mi się, że warto wydać tyle pieniędzy. To jest wydatek na długie lata. Pozdrawiam

19

Odp: inhalatory

ja ostatnim razem widziałem takie małe w aptece, dam znać jaka to firma

Nigdy nie mów nigdy!

20

Odp: inhalatory

mam podobny problem, czy jest ktoś kto mógłby coś polecić?

21

Odp: inhalatory

Wiesz co, myśmy inwestowali już jakiś czas temu, na jesieni w inhalator PRO od Sanity. Jak na razie sprawdza się bez zarzutu. Można inhalować dolne i górne drogi, dodatkowo jest końcówka do oczyszczania dróg oddechowych. Na moje problemy z chronicznie zatkanym nosem to jest idealne rozwiązanie.

22

Odp: inhalatory

Te pingwinki ostatnio robią furorę, może taki? Słyszałam o nim same dobre opinie. O ten chodzi http://sklep.cezal.com.pl/gazetka-promocyjna/335-inhalator-medical-pingwin-cn-02wf.html one są takie poręczne, widziałam ostatnio na wystawie. No i takie śliczniutkie dla dziecka :).