1

Temat: przenośny inhalator

Witam, mam serdeczną prośbę.

Chcę wyjechać na tydzień do Włoch z 9 - letnim chorym na mukowiscydozę chłopcem. Szukam informacji na temat przenośnych inhalatorów - gdzie i za ile można taki kupić. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję.

Myszka

2

Odp: przenośny inhalator

Witaj. Czytam sobie trochę niemieckich stron o muko i wydaje się, że sporo osób chorych chwali sobie eFlow inhalator przenośny, którego producentem jest znana firma pari a oto link: http://www.pari.de , trzebaby zorientować się w Polsce u jakiegoś przedstawiciela Pari, czy jest to dostępne... :) pozdrowienia.

3

Odp: przenośny inhalator

TRAVELneb plus w cenie 490 zł. Mam go i jeżeli chodzi o kilkudniowe wyjazdy to całkiem nieźle się sprawuje. Szukaj na http://www.medbryt.com.pl/
PARI UNI light mobil - wygląd i parametry super, ale firma Securanova z Warszawy oferuje go w cenie ok. 1600 zł
Wspomniany eFlow Rapid jak na razie chyba nie jest dostępny w Polsce.
Pozdrawiam. MS

4

Odp: przenośny inhalator

Witam!
Dzwoniłam do Niemiec, firmy Pari i wiem, ze w Niemczech można kupić przenośny inhalator eFlow za 600 euro bez centa. Pytałam o możliwość zakupu w Polsce i otrzymałam informacje, że sprowadzenie do kraju jest możliwe, ale może to potrwać nawet do 8tyg. Cena jego będzie jednak wyższa gdyż nasze państwo dolicza sobie podatki, różnego rodzaju marze itp. Tak wiec, jeżeli ktoś ma możliwość i tyle gotówki, ekonomiczniej wychodzi zakup poza granicami kraju. Pozdrawiam serdecznie

5

Odp: przenośny inhalator

Witam!
Dzwoniłam do Niemiec, firmy Pari i wiem, ze w Niemczech można kupić przenośny inhalator eFlow za 600 euro bez centa. Pytałam o możliwość zakupu w Polsce i otrzymałam informacje, że sprowadzenie do kraju jest możliwe, ale może to potrwać nawet do 8tyg. Cena jego będzie jednak wyższa gdyż nasze państwo dolicza sobie podatki, różnego rodzaju marze itp. Tak wiec, jeżeli ktoś ma możliwość i tyle gotówki, ekonomiczniej wychodzi zakup poza granicami kraju. Pozdrawiam serdecznie

6

Odp: przenośny inhalator

Także jestem zainteresowana takim inhalatorem. Znalazłam inhalator Pari Unii light. Jest idelany (no prawie). Mały, lekki, działa na akumulator, na zalapniczke samochodową a także normalnie - podłączony do sieci. Jedyny mankament to cena - prawie 1400zł.

7

Odp: przenośny inhalator

Z tym eFlow nie jest to takie proste, jakby się wydawalo. Jest to nowoczesny sprzęt, bardzo skraca czas i ponoć poprawia depozycję leku w płuckach. Jeśli jednak czytacie strony niemieckie o muko, to powinniscie dowiedzieć się z nich o tym, że praktycznie każdy użytkownik tego sprzętu w Niemczech ma problemy z dzialaniem eFlow - membrana szybko "zakleja" się lekami (ceremoniał mycia skomplikowany i każdy ma tam swoje doświedczenia typu: colistin, pewne mukolityki nie nadają się do eFlowa, nie cały lek zostaje podany przez inhalator - i tym podobne) każdy kto kupuje sprzęt jako pacjent (niemiecki), bez problemu dostaje nowy sprzet w ramach gwarancji - serwis u nich dziala perfekcyjnie. Trzeba się zatem liczyc z możliwością odsyłania sprzętu do Niemiec na koszt wlasny, itp... Indywidualny import to rozwiazenie, ale... ? Przedstawiciel Pari w Polsce - firma secura nova, nie ma eFlow'a wogóle w ofercie. Zalecalbym zatem ostrożność...

8

Odp: przenośny inhalator

witam. Mam sporo informacji dotyczących fajnego i przydatnego sprzętu.

9

Odp: przenośny inhalator

znalazłam ostatnio bardzo uczciwego i niezwykle miłego człowieka, który ma mnóstwo wiadomości na temat rehabilitacji i sprzętu przydatnego w mukowiscydozie. Współpracuje on ściśle z wieloma miejscami ( szpitale) w całej Polsce i nie tylko sprzedaje sprzęt rehabilitacyjny, ale również udostępnia nieodpłatnie sprzęt do testowania. Ja sama tylko na słowo otrzymałam zupełnie nowy inhalator dla mojego mukolka, żeby go przetestować. Pan ten ma mnóstwo informacji na temat sprzętu( oczywiście bardzo atrakcyjne ceny inhalatorów) i służy pomocą i radą.Dla niego nie ma problemu z załatwieniem inhalatorów akumulatorowych, fluttera czy akapelli , sprzęt z półki PEP również. Co więcej ma mnóstwo informacji i dodatków do rehabilitacji( olejki, srebro czy inne). Pan ten również prowadzi seriws wszystkiego , co służy do inhalacji i rehabilitacji. Ma on kontakty z Rabką, Warszawą i z Poznaniem i naprawdę dużo wie. Oto jego namiary :
ul. Albańska 20a Poznań tel. 061 866 03 35 lub 0508 068 483 lub 484
astma@poczta.onet.pl
Osobiście polecam spirometr treningowy, który zmusza do rehabilitacji na wdechu w odróżnieniu do fluttera, którego też używamy.Pozdrawiam i zachęcam.

10

Odp: przenośny inhalator

znalazłam w Poznaniu bardzo sympatyczną i uprzejmą panią kierownik apteki, która bardzo, bardzo pomaga nam w realizacji najróżniejszych rzeczy z apteki. sami wiecie, że czasami niektóre odżywki czy leki ciężko zdobyć za czym idzie wysoka cena. Apteka , o której mówię nie tylko zawsze staje na wysokości zadania ale zawsze ma bardzo przystępne ceny , za co jestem im wdzięczna. Nawet wydatek rzędu 25.000 złotych nie był dla nich problemem. naprawdę polecam. A oto ich namiary :
Apteka Przy Grobli Poznań
ul. Garbary 52, niestety jeszce nie mam telefonu.
Zapraszam -godna polecenia.

11

Odp: przenośny inhalator

Witam,

ja ostatnio nabyłem takie cudeńko MEDEL Clenny 2 i jestem bardzo zadowolony. Jest mały, z akumulatorkiem i o wysokich parametrach, porównywalnych z najlepszymi stacjonarnymi inhalatorami. Cena chyba nie jest wygórowana, szczególnie że widziałem model za ponad 600zł o bardzo słabych wartościach. Jest to podobno najnowsza generacja i baterie starczają na dłużej i można je wiele razy ładować. W moim poprzednim modelu nie mogłem tego robić;/

Jego niewątpliwą zaletą jest także wygląd, elegancki i poręczny.

W neci póki co tylko ten sklep go ma http://novamed.pl/sklep/?product=194

12

Odp: przenośny inhalator

kilka widziałem na allegro

Nigdy nie mów nigdy!

13

Odp: przenośny inhalator

jest ich pełno w internecie, warto kupić coś lepszego

14

Odp: przenośny inhalator

Mi odpowiada inhalator PRO Sanity. Warto sobie poczytać na jego temat. Duża skuteczność, nie ma strat leku, sam kompresor większego huku nie robi, przewody są długie, także z ustawieniem sprzętu w mieszkaniu nie mam większego problemu. Można sobie dostosować prędkość inhalacji do swojego tempa oddechu, podobnie wielkość cząstki też można szybko wyregulować.

15

Odp: przenośny inhalator

Sprawdź sobie ten od Intecu http://sklep.cezal.com.pl/glowna/909-inhalator-mesh-ne-100.html moim zdaniem niezawodny sprzęt, dobrze sie sprawdza. I jest też maseczka dla dziecka, co prawda u nas nie w użyciu ale u Ciebie powinna się przydać :)

16

Odp: przenośny inhalator

Zamawiałam  Pro z tego względu że ma irygator w komplecie, a ja to często mam zatkany nos i ogólnie zawalone drogi oddechowe więc takie oczyszczanie bardzo mi się sprawdza