Temat: Prawo Jazdy

Mam do Was pytanie związane z Prawem Jazdy. Czy dostaliście zaświadczenie od lekarza ??Bo ja byłam wczoraj i niestety wyszłam ze łzami w oczach... Aktualnie mam znaczny stopień przyznany bo mam jeszcze mukobakterioze, ale czy to jest przeciwskazaniem ?? Już czuję się dobrze, funkcjonuje normalnie a tu takie bum... Mam możliwość odwołania, ale chyba nie skorzystam, bo trzeba placic dodatkowe ok 300zl a i tak nie ma pewnosci ze tam mi dadza..i po co ten stres...
Napiszcie jak to u was wygladalo. Pozdrawiam serdecznie ;)

2

Odp: Prawo Jazdy

Hej Paula,
ja nie mówiłam lekarzowi, że mam muko. Wogóle był dość olewający bo nie wysłał na żadne badania, dał tylko ankietę gdzie trzeba było wypełnić czy się nie ma choroby psych, padaczki, cukrzycy. Mam cukrzycę i napisałam to, a on spytał tylko czy noszę okulary i powiedział, że z powodu cukrzycy da mi prawko terminowe - 5 lat, ale potem mogę przedłużać. Taki typ "olewawszy", ale akurat mnie to było na rękę. Zdałam za 6 razem. No i od 3 lat jeżdżę.
Paula, idź do jakiegoś innego lekarza w innym ośrodku szkoleniowym. Na pewno znajdzie się jakiś nienadgorliwy:)
powodzenia!!!!!:)
Ps. poznałyśmy się chyba w grudniu 2006 na Płockiej:)

3

Odp: Prawo Jazdy

Ale mi kazali iść do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, nie do tego u mnie w mieścinie bo mam orzeczenie o niepelnosprawnosci... Teraz już za późno... Myślałam o tym żeby ściemniać że nic mi nie jest, ale sądziłam że nie mają powodów aby wyrazić tą zgode , no ale przeliczylam sie. Teraz gdzie indziej nie moge pojsc, bo przeciż moje papiery poszły tu i tam, że nie otrzymałam... wiec leże i kwicze . . . Jeszcze pogadam z moimi lekarzami, moż mają jakieś gdzieś chody :/ Witaj Gosiu ;)

4

Odp: Prawo Jazdy

badania lekarskie mozesz zrobic u dowolnego lekarza, któryma uprawnienia do badan kierowców - wystarczy poprosić o spis takich leakrzy w wydziale komunikacji.
większość ma właśnie olewający stosunek do badań, a osrodek szkolący interesuje tylko, by przynieść im papierek od lekarza -nikogo nie musisz informować o tym, że masz orzeczenie o niepełnosprawności. pozdrawiam i życzę, by się udało.

5

Odp: Prawo Jazdy

Syn jak zdawał, to lekarz przyszedł do szkoły nauki jazdy i tam cała grupa kursowa przeszła badania. Fajnie bo nie trzeba bylo szukac po przychodniach i dodatkowo załatwiac. Dostał bezterminowe, w czasie badania wykonywal jakies cwiczenia na koordynaję ruchowa, do tego rozne pytania no i ankieta. Pozdrawiam :)

6

Odp: Prawo Jazdy

Nie poddawaj się, skorzystaj z możliwości odwołania albo udaj się do innego lekarza ;)