1

Temat: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Witam!

Uff! Wpisuję ten tekst trzeci raz i jak znów mi się skasuje to ze złości chyba zjem kapcie!:)

Może ktoś mi poradzi jaki inhalator wybrać? Obecnie mam pari turbo boy + nebulizator LC Star. Jestem z niego zadowolona, choć od pewnego czasu mam wrażenie, że inhalacje trwają dłużej. Nie wiem, czy to ze zużycia sprzętu (5 lat), czy też moja cierpliwość szwankuje...:) Do inhalacji używam głównie pulmozyme.

Czy ktoś z Was używał przystawki pari SOLE (do inhalacji zatok)? Jest dobra? Ja prawie nie wychodzę z zapalenia zatok, więc muszę zainwestować w coś, co i na tym polu mi się przyda.

Nie wiem, czy zostać przy obecnym sprzęcie, czy może na rynku jest coś lepszego (i bardziej cichego). Zależy mi na sprawnych inhalacjach, bo rano wstaję do pracy i  nie mam ochoty wstawać coraz szybciej. Oddam wiele za każde 5 minut dłuższego snu!!! ;)

Pozdrawiam gorąco! Pa!

2

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Witaj!

Co prawda nie znam sie na inhalatorach.
Wiem jedno inhalator powinno sie zmieniac raz na 5 lat( i to za darmo!)
wystarczy poprosic lekarza prowadzacego o zaswiadczenie a on pokieruje gdzie mozna taki inhalator odebrac.
Oczywiscie inhalatora nie mozna wybierac ale to i tak lepsze wyjscie niz kupienie za wlasna kase.:)

pozdrawiam:)

3

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Hej!

Nie do końca rozumiem, co miałaś na myśli mówiąc, że inhalatora nie można wybrać.
Ja swój wybrałam i miałam go bezpłatnie, bo zmieściłam się w limicie NFZ (600 zł inhalator/5 lat + 120 zł nebulizator/1 rok).
To - za darmo - to właśnie limit NFZ - różny w województwach - w moim akurat 600 zł
(w niektórych województwach jest wyższy), więc jeśli cena inhalatora, którego się wybierze (można wybrać i sklep/aptekę, który ma umowę z NFZ, i inhalator - nie ma z góry narzuconego modelu - przynajmniej ja się z tym nie spotkałam) mieści się w tej granicy, wychodzi za darmo, jeśli jest powyżej limitu - różnicę dopłaca się samemu.

Można się ubiegać o zwrot udziału własnego (dopłaty) w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie ze środków PFRON. Dlatego mogę sobie pozwolić na nieco droższy inhalator (dofinansowują do 150% limitu NFZ, czyli 600 zł x 150% = 900 zł, a więc 600 zł finansuje NFZ + 900 zł PCPR - PFRON, czyli inhalator do ceny 1.500 zł wychodzi mi bezpłatnie:).
Tak samo liczy się nebulizator.

Podstawowe kryteria uzyskania dofinansowania:
1. złożenie odpowiedniego wniosku w PCPR
2. posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności PZdsOoN lub ZUS (nieważny stopień)
3. dochód na członka w rodzinie z 3 ostatnich miesięcy nie może przekroczyć 50% przeciętnego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału (na dzień dzisiejszy to 2.709,15 zł x 50% = 1.354,57 zł).
4. Sprzęt MUSI być wypisany na receptę i posiadać dofinansowanie NFZ (czyli należy spełnić wymagania czasowe - co 5 lat) i musi to zostać ujęte w fakturze/kosztorysie (na ogół bez problemu wypisują w sklepie)
No i jest jeszcze jedno - nieoficjalne - czy akurat PCPR ma kasę, ale to jest (przynajmniej
u nas) do przeskoczenia, bo wniosek może leżeć, a wypłacają jak mają kasę.
Przed zakupem należy się najlepiej skontaktować ze swoim PCPR, aby się upewnić, czy można już dokonać zakupu (do wniosku dołączyć fakturę), czy zakupu można dokonać dopiero po przyznaniu dofinansowania, (czyli do wniosku dołączamy kosztorys inhalatora lub fakturę pro-forma). Z doświadczenia wiem, że różnie to bywa w powiatach, a szkoda byłoby, gdyby dofinansowanie przepadło.
W razie czego służę pomocą przy załatwianiu dofinansowania.
Pozdrawiam gorąco!

Moje pytanie nadal aktualne: Jaki inhalator jest najlepszy z Waszych doświadczeń?

4

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

jeśli chodzi ci o czas to polecam pari e-flow- na pewno zaoszczędzisz te 5 min snu :)

5

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

MUSZE SZYBKO ZAKUPIĆ INHALATOR NA CZESTE INFECJE! JEŚLI MOŻECIE COS POLECIĆ NIEDOGI I NIEZAWODNY.

6

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Jeśli dziecko jest chore na Mukowiscydoze to inhalator otrzymasz zg.z zaleceniami lekarza i NFZ daje 720 złe.Brakujaca kwote mozna uzyskac z PCPR.

7

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Zgadzam się z przedmówcą że:

"Wymagania są inne w przypadku leczenia kataru niż w przypadku astmy, w przypadku której bardzo istotny staje się fakt, czy dany inhalator wytwarza cząsteczki o odpowiedniej wielkości. To przede wszystkim zależy (podobnie jak szybkość inhalacji) od jakości i konstrukcji nebulizatora. Od nebulizatora zależy także, ile drogiego leku zmarnuje się podczas nebulizacji (nie trafi do organizmu)."

Takie inhalatory z nowoczesnymi nebulizartorami znajdziecie na: www.medbryt.com.pl.  Ich nebulizatory mają system zaworów wdechowo-wydechowych, oraz zaworek oszczędzający lek. To powoduje że inhalacja staje się najbardziej efektywna (najwięcej leku deponuje się w płucach). Ponadto inhalację najlepiej  prowadzić przez ustnik, ogranicza to znacznie straty leku i zwiększa szybkość inhalacji, a zaworek oszczędzający lek powoduje że pacjent może zsynchronizować wdech z uwalnianiem leku. Czyli lek będzie podawany tylko w fazie wdechu pacjenta. Takie rozwiązania posiada np.  inhalator Nebulflaem Super  - polecany w mukowiscydozie i inhalator Elisir.

W mukowiscydozie bardzo często polecane są inhalacje za pomocą inhalatorów ultradźwiękowych.  One są znakomite do nawilżania i rozrzedzania wydzieliny. Ich wydajność jest 10 krotnie większa niż wydajność najlepszych inhalatorów pneumatycznych. Pozatym mają podgrzewany aerozol, tak więc inhalacja nawet tak intensywna nie wychładza dróg oddechowych.  Często chorzy posiadają dwa inhalatory pneumatyczny i ultradźwiękowy.

8

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

ja mam inhalator citizen cun-60. sprawdza się znakomicie. a kupiłam go w sklepie internetowym hihawa.pl albo jakoś tak.

9

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

A co myslicie o tym. Corka 4 latka, ma zdiagnozowana astme, nie wiem jaka, ale nierze codziennie Flexatide i singulair i przy kaszlu i nasileniu Ventolin. PO ostatnim ataku polecona nam zakup nebulizatora/inhalatora.
Czytam i dalej jestem ciemna, bo nie wiem co i jak, jak z tymi czasteczkami, moca.
Widzialam taki OMRON, co myslicie.
Malutki, a my duzo podrozujemy.
http://cgi.ebay.com/OMRON-NE-U22v-BATTE … 749wt_1139

10

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Omron very good.

11

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

witam. Ja z mężem kupiłam inhalator A 600 włoskiej firmy, bardzo cichy, z wszystkimi końcówkami i maseczkami. Podajemy synkowi Pulmicort i sól fizjologiczną. Inhalator kosztował 120 zł-z przesyłką kurierem za pobraniem 140zł. Był u nas już następnego dnia. Polecam wszystkim. Jest bardzo cichy no i fajnie wygląda. Kupiliśmy go na stronie www.olimed.pl, nawet się nie rejestrowałam tylko zadzwoniłam do tej firmy i mi wysłali.

12

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Z tymi inhalatorami jest niemały problem. Też miałam problemy z wyborem, kiedy zdiagnozowano u córki astmę. Lekarz polecił Babyhaler, który czasami z Ventolinem uzywam. Zaopatrzyłam się też w nebulizator http://cislog.istore.pl/pl/inhalator-ne … l.html#op1 i inhaluję za jego pomocą córkę Zabłocką Mgiełką Solankową. Nie jest to żaden lek, zatem mała moze odpocząć od chemii. Jest to solanka bogata w minerały, która skutecznie udrożnia drogi oddechowe, często pomaga jej to kiedy zaczyna w nocy pochrapywać

13

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

A ja polecam bo sam używam od kilkunastu już lat DeVilbiss wszystko znajdziecie tutaj www.devipol.pl
Żaden najstarsza moja sprężarka używana do dziś dnia pochodzi z 1994r. Serwis jest też na miejscu i wszystko dostępne od ręki. Polecam. Pozdrawiam. Piotrek

14

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Najszybsze inhalacje, bez straty jakości, które ja robię rano w samochodzie :) daje Aeroneb go. Nie wiem czy można go dostać w Polsce. Pulmonolog w Anglii powiedział mi, że lepszych jeszcze nie widział i faktycznie idealna sprawa. Nie chodzi tu też o samą wygodę ale jak poczytałam angielskie opracowania to chyba tylko 3 inhalatory na świecie nie zmieniają struktury leku, nie marnują go (ten też) itp... temat rzeka. Ale wygoda to też super sprawa. On działa też na baterie i można w torebce nosić a jest całkiem bezdźwięku więc możesz nawet w pracy się inhalować. Są nowoczesne rozwiązania tylko one w Polsce tak z opóźnieniem się pojawiają więc trzeba szukać. Dużo zdrowia i pozdrawiam... a ja znowu inhalacje (nie ma jak wiosna)

15

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Mam wrażenie, ze 80% wpisów o ihnalatorach to wpisy sprzedawców. Zachwalają tymi samymi słowami i cechami jakie można znaleźć na stronach, które polecają. Śmierdzi spamem. Jak taki Medel może być polecany jako super fachowy? Wszyscy wiedą, że nie jest. Na pewno nie na muko. Można sobie takimi podać sól fizjologiczną ale leki? To samobójstwo by było. Wystarczy trochę poczytać o wielkości cząstek, stałości wielkości cząstek, zmianie struktury leku, temperaturze leku itp i wiadomo czy te gadżety za 130zł mogą skutecznie leczyć. Nie namawiam do zbędnego wydawania kasy np. na pari e-flow za 3000zł ale są takie same jak pari za 1/3 tej ceny (zresztą wymienione już na tym forum) . Trochę opracowań medycznych a nie opinii spamo-internautów. To wasze zdrowie ludzie!

16

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

mam inhalatorów kilka; PARI,Portaneb. z firmy DEVIPOL
tak naprawdę każdy musi doradzić się lekarza albo wiedzieć jakie parametry powinien miec inhalator
kiedyś córce kupiłam szybko inhalator za 165 zł bo tamten się zepsuł, potem został naprawiony a ona używała tego taniego bo jej było wygodnie i szybko robił inhalacje ale niestety pogorszył się jej stan płucek- rtg płuc i możliwe że przez inhalator
teraz mieliśmy refundacje z NFZ i pieniążki na subkoncie i lekarz doradził mi eFlow
po prostu rewelacja!
córka robi rano dwie inhalacje w międzyczasie była rehabilitacja i to trwało 2 godziny albo i więcej
teraz mamy kamizelkę the VEST i wyrabiamy się w pół godziny!

zobaczymy jak to będzie wyglądać w wynikach medycznych
córka ma 11 lat , synkowi 1 rocznemu lekarz jeszcze nie zaleca eFlow

17

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

zapytaj się lekarza
pisałam w innym poście, bo córce kupiłam tani inhalator niby szybko robiła się inhalacja ale pogorszył sie stan płucek

18

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Potwierdzam zdanie wielu poprzedników, na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem zdaje się być najnowszy model eflowa http://www.hornwellness.pl/inhalator-ef … ebase.html Jest on szczególnie polecany przy mukjowiscydozie. Poza tym jest cichy, lekki i ma niewielkie rozmiary.

19

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Ja polecam www.medbryt.com.pl Chyba najlepsza stronka, nie wiem czy już ktoś polecal, nie chce mi sie czytać wszystkich postow ;P Ale w kazdym razie, chyba największy i najlepszy wybor co do wszelakiej aparatury medycznej :)

20

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

a ja polecam inhalatory firmy PIC www.inhalacjeudzieci.pl/

21

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Do użytku domowego w cenie do 140 zł polecam philips respironics family - dobre parametry, wysokie oceny, długi przewód i bogate wyposażenie - 2 maseczki, końcówka do nosa, wydajny nebulizator, MMAD 1,9 a do tego mały poręczny i torba w zestawie http://www.emedyczny24.pl/inhalator-nebulizator-philips-respironics-family

jeśli w domu jest kilkoro dzieci to warto wziąć inhalator do pracy ciągłej bo jak 30 minut pochodzi kompresor to trzeba go wyłączyć i się dziecku nie przetłumaczy, że musi poczekać. Philips PRO o którym myślę ma do tego wydajny nebulizator z zaworem, który umożliwia wstrzymanie podawania leku w momencie wydychania powietrza. Cena 232 zł  http://www.emedyczny24.pl/inhalator-pneumatyczny-philips-respironics-pro-soft-touch

fajnie wygląda i ma dobre parametry nowy inhalator Philipsa dla dzieci sami the seal za 239 zł : http://www.emedyczny24.pl/inhalator-dla-dzieci-philips-respironics-sami-the-seal-foczka

22

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Do użytku domowego w cenie do 140 zł polecam philips respironics family - dobre parametry, wysokie oceny, długi przewód i bogate wyposażenie - 2 maseczki, końcówka do nosa, wydajny nebulizator, MMAD 1,9 a do tego mały poręczny i torba w zestawie

www.emedyczny24.pl/inhalator-nebulizato … ics-family

jeśli w domu jest kilkoro dzieci to warto wziąć inhalator do pracy ciągłej bo jak 30 minut pochodzi kompresor to trzeba go wyłączyć i się dziecku nie przetłumaczy, że musi poczekać. Philips PRO o którym myślę ma do tego wydajny nebulizator z zaworem, który umożliwia wstrzymanie podawania leku w momencie wydychania powietrza. Cena 232 zł 

www.emedyczny24.pl/inhalator-pneumatycz … soft-touch

fajnie wygląda i ma dobre parametry nowy inhalator Philipsa dla dzieci sami the seal za 239 zł :

www.emedyczny24.pl/inhalator-dla-dzieci … eal-foczka

23

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

mam dośc duże doświadczenie z inhalatorem MM 503 firmy Mescomp ( około 120 w sklepie internetowym ), praktycznie bezawaryjny, dość cichy i wydajny - polecam,

24

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Ja polecam inhalatory Microlife, są bardzo wydajne, ciche i inhalacja jest dość szybka. Ja mam od jakiegoś czasu taki model https://sklep.chde.pl/choroby-pluc/inhalatory/4,microlife-inhalator-pneumatyczno-tlokowy-neb-100b.html  i jest niezawodny.

25

Odp: Jaki inhalator wybrać i gdzie kupić?

Witam, osobiście posiadam  inhalator San up smartneb 3003 zapłaciłam za niego ok 150zł więc wydaje mi się,że normalna cena. Jestem z niego bardzo zadowolona mam go od roku i często go używam bo moje dziecko choruje i złego słowa oni nie mogę powiedzieć, bardzo dużo pomaga podczas przeziębienia. Niżej wklejam link do sklepu gdzie go znalazłam. Pozdrawiam

http://klima-sklep.pl/13-inhalatory