1

Temat: Pseudomonas aeruginosa

Witam! Dopiero się zalogowałam i właśnie czytam Wasze informacje. Jesteście wspaniali, że tak pomagacie ludziom. Chcę przedstawić swój problem i proszę o Waszą pomoc w znalezieniu dobrego lekarza lub kliniki.
Mam syna w wieku 12 lat. Od urodzenia jest alergikiem, potem ujawniła się astma. Ma dużą wadę wzroku (niedowidzenie lewego oka). W tej chwili zrobiłam mu wymaz z gardła (drugie już badanie - powtórka po miesiącu) i wyszła mu bakteria pseudomonas aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej). Boję się o nastepstwa, jakie może wywołać ta bakteria.Lekarz pediatra ogranicza się do minimum wydawania skierowań na dodatkowe badania, chociażby w kierunku mukowiscydozy. Poza tym bagatelizuje sprawe. Nie wiem co robić, prosze o pomoc w znalezieniu lekarza lub kliniki, gdzie mogę się udać, ewentualnie adres e-mail. Z góry dziękuję za pomoc.

Marzena

2

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Dobrze byłoby Marzeno ,żebys napisała skąd jesteście...
Jesli chodzi o Polske centralną polecam wykonanie badan w kierunku Mukowiscydozy(testy potowe) w Instytucie Matki i dziecka w Warszawie. Najlepiej zadzwoń i się dowiedz - nr telefonu: 22 3277000 wew.231.

3

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Witam.Jestem Mamą 3letniej dziewczynki. W wymazie z nosa wykryto pseudomonas aeruginosa,wymaz z gardła był w porządku. Czy możliwe jest,że moja Mała ma mukowiscydozę? Jak to sprawdzić?

4

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Zdrowe dzieci także czasami łąpią tą bakterię. To, że twoje dziecko ją ma nie oznacza, że jest chore na mukowiscydozę. Jeżeli nie ma żądnych innych objawów choroby to nie masz żadnych podstaw do obaw. Aby wykluczyć muko, należy zrobić badanie chlorków potu.
Pozdrawiam

5

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Witam mam 4 mies. syna i podczas badania posiewu moczu wykryto u pseudomonas aeruginosa, syn nie przejawia żadnych objawów zakażenia. Moje pytanie brzmi czy często zdarza się że  podczas badań posiewu moczu mocz jest zabrudzony itd..  że rozwija się w w moczu pseudomonas aeruginosa. Zaczynam pomału panikować bo wyniki kolejnego badania będą za parę dni

6

Odp: Pseudomonas aeruginosa

własnie sie zalogowalam i mam pytanie na temat pseudomonas aeruginosa. u mojego 7 dniowego syna stwierdzono tą bakteriw w moczu zanim pojechalismy do szpitala syn był w domu przez dwie doby lekarze stwierdzili ze dziecko zarażono w domu. koleżanka która leżała ze mna po porodzie u jej dziecka stwierdzono to samo. czy jest to mozliwe żeby syna zarażono tą bakterią w domu?

7

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Raczej mało prawdopodobne, ale oczywiście możliwe. Ta bakteria jest praktycznie wszędzie, ale najłatwiej zlapać ją własnie w szpitalu, w przychodni czy tez od personelu medycznego.

8

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Szukam rodziców dzieci z pseudomasem . Moja córka ma w tej chwili 6,5 lat a jest leczona dopiero od kilku m-cy na mukowiscydozę. Była już 2 razy na tzw.przeleczeniu

9

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Nie wiem, czy twoje dziecko ma już kolonizację pseudomonas czy tez to jej pierwsze zakażenie. Chciałam ci tylko powiedziec, że bardzo często pierwsze zakażenia ps.a sa do całkowitego wyleczenia. Moja corka była zakażona ponad rok temu, zwalczyła ta bakterie i jak do tej pory ps.a nie wrócił. Pozdrawiam i walczcie :)

10

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Witam!

Mam pytanie. Mam 26 lat. Od wielu lat leczę się na kamicę nerkową (szczawionowa). Ostatnio robilem sobie wyniki na posiew moczu. Wykryto bakterie Pseudomonasa aeruginosa w ilości 1x10 do potegi 5. Poczytalem nieco informacji w internecie i nieco się przeraziłem. Jak należy postepować w przypadku wykrycia tej bakterii?
Proszę o infomacje.

Grzegorz

11

Odp: Pseudomonas aeruginosa

to, że dziecko ma pseudomonas nie oznacza, że musi być chore na mukowiscydozę. Czytam te opinie i włos jeży sie na głowie. Moja córeczka ma ą bakterię. Z tą bakterią da się żyć!!!!!!!!!!! i wcale nie jest aż tak szkodliwa jak wszyscy straszą

12

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Powiem szczerze, ze nie rozumię twojego oburzenia. Nikt tu nie napisał, ze dziecko zakażone ps.a musi być chore na mukowiscydoze. Oczywiście, ze zdrowe dziecko może sobie żyć z tą bakteria bez większego uszczerbku na zdrowiu ale dzieci z muko zwykle po zakażeniu maja duże problemy z płucami. Pisze - ZWYKLE bo oczywiście sa wyjątki.
Pozdrawiam

13

Odp: Pseudomonas aeruginosa

NIO właśnie dzieci zdrowe to jakoś znoszą, natomiast my Mukole strasznie się z nią męczymy, jest to dla nas , bakteria ta sieje czasami duże spustoszenia w organizmie, czesto nie dopokonania.. wiec nie zgadzam sie z opinia , ze ta bakteria nie jest wcale taka straszna...

14

Odp: Pseudomonas aeruginosa

właśnie dowiedziałam się ,że moja roczna córcia ma bakterie pseudomonas aeruginosa tyle że bakteria ta jest w moczu a nie w górnych drogach oddechowych! Natomiast zadziwiajace jest to że objamy ma podobne do tych w których bakteria ulokowana jest w drogach oddechowych czyli nie reaguje na antybiotyki i ponad dwa miesiace ma katar i kaszel , co kilka dni godzinna gorączke (wzięła już 7 antybiotyków i zastrzyki ) i nic!! Ludzie pomóżcie może ktoś podpowie co dalej robic!!!??

15

Odp: Pseudomonas aeruginosa

a dziecko jest chore na mukowiscydozę? Bo to chyba dość istotne. Jak tak to gdzie się leczycie?

16

Odp: Pseudomonas aeruginosa

nie właśnie nie jest chore na mukowizcydoze ( przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, narazie robie jej wszystkie badania ( czekam na wymaz z nosa) bo podobno ta bakteria nie jest niebezpieczna w moczu!!! Juz sama nie wiem !!!

17

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Moja córcia też ma Pseudomonas aeruginasa ,stwierdzono z wymazu  z migdałków.W czerwcu miała zabieg usunięcia migdałków i potem z wymazu stwierdzono tę bakterię,niewiem co mam robić bo pediatra mówi że to nie jest grożne dla organizmu/czy można to zbagatelizować/Kasia często choruje i bierze antybiotyki.Wymaz miała robiony dwa razy i potwierdziła się bakteria.Proszę gdzie mam się zgłosić ,bo podobno tylko szpitalnie można to wyleczyc,ale nikt nie chce się tego podjąć-bagatelizują to.

18

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Marzena napewno nie mozna tego zbagatelizować. Proponuję zmienic lekarza. A może warto byłoby zrobic testy potowe , żeby wykluczyc muko??? Wyżej podawałam numer telefonu do Instytutu Matki i Dziecka - może spróbuj tam się czegoś dowiedziec- tam są specjaliści, którzy będa potrafili coś doradzić , gdy opowiesz im historie choroby Twojej córki.
pozdrawiam

19

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Mój dziesięciomiesięczny synek ma pseudomonasa. Bakterię wykryto w moczu. Wcześniej miał dwukrotnie znalezioną w moczu bakterię coli. Nie był w szpitalu. Nie ma żadnych objawów. Badanie moczu zrobiłam kontrlnie. Czy te bakterię da się leczyć w domu, czy trzeba dziecko oddac do szpitala?

20

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Proszę napiszce  jak tą bakterią można sie zarazić.

21

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Witam. Mam pytanko i bardzo prosze o odpowiedz. U koleżanki dziecka które ma 20 miesięcy wykryto w wymazie moczu pseudomonas aeruginosa do czego ta bakteria moze doprowadzic. Dziecko dostaje raz dziennie zastrzyk  biodacyna czy w moczu ta bakteria moze doprowadzic do mukowizcydozy? Bardzo prosze o odpowiedz

22

Odp: Pseudomonas aeruginosa

AniuGrzesiu.Pojawienie się tej bakterii w moczu nigdy nie doprowadzi do MUKOWISCYDOZY!!!! Choroba ta jest chorobą genetyczną.Pseudomonas dla  osób chorych    na mukosiscydozę jest bakterią niebezpieczną.Dla osób zdrowych nie stanowi takiego zagrożenia.Bakterię tą można "złapać"wszędzie:na spacerze w sklepie itd.Więc głowa do góry wszystko będzie dobrze.Pozdrawiam

23

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Droga Marzenko!
Warszawa prawdę mówiąc słynie z dobrego leczenia, lecz można pomyśleć też o Rabce. Znajduje się oddział z tego wspomjianego wcześniej miejsca, który specjalizuje sie chorobami układy oddechowego. Najlepiej trafic na dr n. med. Andrzeja Pogorzelskiego- świetny lekarz , który pomógł mi leczyc chorobę, którą każdy bagatelizował wmawiająz mi astmę. Na prawde polam Rabke.

24

Odp: Pseudomonas aeruginosa

WITAM JESTEM SZCZESLIWYM OJCEM DWU LETNIEJ MAJUSI DZIECKO SKARZY SIE NA BULE W OKOLICACH NARZADÓW RODNYCH POSZLISMY Z ZONA DO LEKARZA GINEKOLOGA DZIECECEGO OKOZALO SIE PO WYMAZIE Z POCHWY ZE MA WLASNIE TA BAKTERIE LEKARZE BOJA SIE JEJ PODAWAC ANTYBIOTYKOW PONIEWAZ PODOBNO SA ZA SILNE CO ROBIC CZY TA BAKTERIA MOZE BYC JESZCZEW NOSIE UCHU ALBO W GARDLE I JESZCZE POCZYYALEM TUTAJ O MUKO I POWIEM WAM ZE BOJE SIE TROCHE

25

Odp: Pseudomonas aeruginosa

Przede wszystkim spokojnie. Nie ma wątpliwości pseudomonas aeruginosa to bardzo niebezpieczna bakteria, której się trudno pozbyć ale dla zdrowego dziecka nie jest aż tak duzym zagrożeniem jak dla naszych dzieci. Nasze maluchy dostają silne antybiotyki aby zwalczyć ta bakterię i zwykle nie ma to większego wpływu na ich organizm. Myslę, że przydałaby się wizyta u innego lekarza, który nie jest taki "strachliwy" bo bakterii trzeba się pozbyć.
Bakteria ta moze występować wszędzie czyli - w gardle, uchu, na skórze etc.
Jej obecność NIE OZNACZA że dziecko musi być chore na mukowiscydozę. Nasze dzieci maja ją zwykle w układzie oddechowym a przy tym mają objawy kliniczne, samo posiadanie bakterii nie oznacza, ze ktoś ma muko.
pozdrawiam serdecznie
Magda