Temat: Kamizelka wibracyjna

Interesuje mnie własnie coś takiego jak kamizelka wibracyjna. Czy ktoś z was miał z nią styczność ?? Czy daje ona jakieś efekty ? Gdzie można ją dostać ?? I jaka jest mniej więcej jej cena ?? Czekam na odpowiedzi ;) Pozdrawiam wszystkich cieplutko ;)

2

Odp: Kamizelka wibracyjna

Jakiś czas temu interesowałam się takze tą kamizelką. Możesz o niej poczytać tu http://www.muko.med.pl/poradnik/fizjote … yjna-vest/ Rozmawiałam na jej temat z dr Orlik. Ona twierdzi że skuteczność tej kamizelki jest przesadzona i absolutnie nie adekwatna do ceny. Podobno zwykły drenaz ułozeniowy jest wiecej wart niż ta kamizleka i Amerykanie zaczynają sie interesować naszymi metodami wykonywania drenazu. Gdybyś poznała inne opinie na temat tej kamizelki to byłabym wdzięczna gdybyś się podzieliła.

3

Odp: Kamizelka wibracyjna

ehh... no to lipka :/ Myślalam że ta kamizelka jest tak samo dobra jak prawidlowy drenaz, bo wiadomo jej mogłabym używac sama . . . No nic zobaczymy :)

4

Odp: Kamizelka wibracyjna

Dowiedziałam się ze kamizelka ta kosztuje 3 tys. złotych, wiec wcale nie tak dużo. I ciągle mnie zastanawia ona... Chciałabym mieć pewność że jest ona lpsza od bylejakiego drenażu...  Może ktoś jeszcze sie wypowie??

5

Odp: Kamizelka wibracyjna

Nie wiem czy to czytałałas na forum matio. Pisałam to w zeszłym roku na forum matio.
cyt.
Słyszeliście o czymś takim? Niedawno dowiedziałam się, że coś takiego istnieje, więc postanowiłam zasięgnąć języka u znajomej z USA  Cena przeokrutna bo prawie 17 000$ ale firma daje 30% rabat   
Oto tłumaczenie ulotki kamizelki


O Systemie VEST (czyli tej kamizelce)

Vest system jest łatwym w użyciu urządzeniem,służącym do oczyszczania dróg oddechowych przeznaczonym zarówno dla pacjentów dorosłych jak i dla dzieci.Zostało ono oficjalnie wprowadzone do leczenia pacjentów w1988 r,a model 104 (o którym mowa)pojawił się na rynku w Lutym 2003.Urządzenie składa się z nadmuchiwanej kamizelki połączonej dwiema rurkami z małym generatorem działającym na zasadzie impulsów powietrza .Obecna ,opatentowana wersja jest cicha i łatwa do przenoszenia ,umożliwia ona korzystanie z terapii oczyszczającej drogi oddechowe w domu ,pracy i podczas jazdy samochodem.

Jak działa Vest System

Generator gwałtownie nadmuchuje i wydmuchuje kamizelkę delikatnie uciskając i zwalniając ucisk na klatkę piersiową z prędkością do 20 razy na sekundę Ten proces,nazywany wysokoczęstotliwościowym drganiem klatki piersiowej HFCWCO powoduje mini odkaszliwanie, które usuwa śluz ze ścianek oskrzeli,podnosi jego ruchomość i przesuwa go w kierunku głównych dróg oddechowych.Działa również rozrzedzająco na gęstą wydzielinę ułatwiając jej usuwanie..Kiedy śluz zostaje przesunięty do głównych dróg oddechowych łatwiej jest go usunąć ,przez odkasływanie lub odsysanie.

Leczenie jest łatwe

Większość pacjentów samodzielnie (bez pomocy) radzi sobie z ta terapią. W przeciwieństwie do ręcznego oklepywania klatki piersiowej, leczenie systemem Vest nie wymaga ani specjalnej pozycji ,ani techniki oddechowej .Ta technologia jest niezależna od tych technik ,ponieważ ani czynnik użytkownika ,ani opiekuna w żaden sposób nie wpływa negatywnie na efektywność urządzenia.Zabieg zajmuje m.w.15-20 minut każdorazowo.


Udowodniona Skuteczność
HFCWO została szeroko opisana w literaturze medycznej.Ponad 80 studiów na ponad 60 urządzeniach w ciągu 18 lat badań pokazuje bezpieczeństwo i skuteczność tej metody (oklepywania z dużą częstotliwością) na dużej reprezentacji pacjentów.

Szeroka akceptacja

The Vest system został szeroko zaakceptowany i:
• Przepisywany jest pacjentom z komplikacjami płucnymi związanymi z wydzielina w ponad 470 chorobach i stanach łącznie z dystrofia mięśni,urazami rdzenia kręgowego,chronicznymi chorobami płuc ,MS, i CF
• Przepisano go ponad 46000 pacjentów u których istniała konieczność oczyszczania dróg oddechowych
• Przepisywany jest przez ponad 93000 lekarzy w całym kraju
• Jest używany by przywrócić sprawne funkcjonowanie płuc pacjentom po operacjach i transplantacji płuc
• Zaakceptowany do refundacji przez ponad 900 komercyjnych firm ubezpieczeniowych i 250 zdrowotnych programów stanowych

6

Odp: Kamizelka wibracyjna

Ojej ... to faktycznie koszt jest straszny :/ Kolega mi się w Angli dowiadywał i było ze na nasze 3 tys :/ coś pewnie pomieszał :/

7

Odp: Kamizelka wibracyjna

czy ktoś może ma jakies swieże informacje na temat kamiezelek wibracyjnych??

8

Odp: Kamizelka wibracyjna

Czy ktos moze wie czy kamizelke drenazowa mozna juz kupic w Polsce?