26

Odp: prosze pomozcie

Maga napisał/a:

Dziekuję ci bardzo. A powiedz mi jeszcze sama na to wpadłaś czy ktoś wam zasugerował? Mam właśnie takie urządzenie jak piszesz :)

27

Odp: prosze pomozcie

Też polecam acapellę, moja córka lat 8 mówi ,że czuje że drży jej w płuckach:-) Można wypozyczyć w PTWM w Rabce - bezpłatnie. Oczywiście ta acapella jest nowiutka

28

Odp: prosze pomozcie

ECHINAPUR lub ECHINACEA (wyższe dawki)
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dorośli 1 tabletkę 3 razy dziennie,
dzieci od 4 do 9 lat 1 tabletkę dziennie,
dzieci starsze i młodzież do 14 roku życia 2 tabletki dziennie.
Czas podawania nie powinien być dłuższy niż 10 dni codziennie lub 20 dni, co drugi dzień. Po miesiącu kurację można powtórzyć.
Albo 1 tydzień podawać zgodnie z powyższymi zaleceniami, tydzień przerwy, powtorzyć 4 razy. Jak minie infekcja - podawać w tygodniowym cyklu po 1 tabletce dziennie.
Nazwa międzynarodowa: Echinacea purpurea

Producent: LABOFARM
Opakowanie: 30 TABL/ cena ok.8,- (styczeń 2009)

29

Odp: prosze pomozcie

Moja córka miała powtarzane badanie przesiewowe między 21-28 dniem życia w kierunku chorób wrodzonych, pierwszy wynik jeszcze ze szpitala wskazał na podwyzszony poziom trypsyny (IRT). Drugie badanie nie potwierdziło wyników pierwszego. Jednak opis jaki otrzymałam niepokoji mnie cyt."Badanie przesiewowe nie wyklucza wystąpienia objawów choroby w wieku póżniejszym." W związku z takim opisem na co powinnam zwracać uwagą i kiedy powtórzyć badanie. Pediatra wogóle nie udzielił mi żadnej odpowiedzi. Pozdrawiam.

30

Odp: prosze pomozcie

Główne objawy choroby to problemy z układem pokarmowym - śluzowe kupy, zaparcia, biegunki, słabe przyrosty masy ciała, oraz częste infekcje dróg oddechowych, zapalenia oskrzeli i płuc.
Tylko bodajże 5% noworodków z podwyższonym IRT  ma mukowiscydozę, wiec spokojnie :) Będzie dobrze.
Podwyższone IRT może być spowodowane niedojrzałością trzustki, wiec naprawdę się nie martw, ale maluszka obserwuj. Nie zaszkodzi.