26

Odp: zapalenie trzustki

ludzi z PZT jest więcej niż się wydaje, trafilem ostatnio na ciekawy pomysł, określiłbym go "razem łatwiej" szczegóły
http://zyciezpzt.blog.onet.pl/

proponuję pomóc w tworzenia

27

Odp: zapalenie trzustki

Mam do Was pytanie jakie były objawy zapalenia trzustki w waszym przypadku?Bo mnie nardzo boli brzuch po lewej stronie pępka i ten ból rozchodzi się w kierunku pleców proszę o odpowiedzi,bo na lekarzy w moim mieście ni bardzo mogę liczyć.mój email martaherba@wp.pl

28

Odp: zapalenie trzustki

beatazielonka napisał/a:

Witam!moj mąz ma33 lata od dawna naduzywa alkoholu jest on juz po 2 krotnym ostrym zapaleniu trzustki i nadal pije piwo czy grozi mu nastepny pobyt w szpitalu?

To niech się bardzo pilnuje bo może już nie dożyć  następnego pobytu w szpitalu. Mój ojciec nie przeżył drugiego ataku ostrego zapalenia trzustki, czasem też z alkoholem przesadzał.

29

Odp: zapalenie trzustki

Witam od tego roku choruje na zapalenie trzustki leżałam miesiąc w szpitalu  dalej  wszytko mnie boli bardzo zleciałam z wagi. proszę napiszcie jaki lekarz jest dobry który zajmuję siętym organem . niechce wiecej wylądować w szpitalu. Prosze o pomoc

30

Odp: zapalenie trzustki

Witam niemal rok temu przebyłem pzt spędziłem w szpitalu 2 miesiące niewiele wiedziałem na temat tej choroby bo nie mieszkam w polsce a mój angielski jest na podstawowym poziomie więc na co naprawde choruje dowiedziaL
em sie niedawno wiedziałem tylko że jest to spowodowane nadużywaniem alkoholu w moim przypadku piwa piłem wanne dziennie moje pytanie okolo 3 miesięcy temu wruciłem do normalnego jedzenia czuje sie dobrze i zastanawiam sie czy jeszcze kiedyś bende mógl wypić kilka piw nie mówie o powrocie do alkoholu tylko o normalnym spożyciu np swieta sylwester urodziny itp jest takich okazji zaledwie kilka w roku prosze o odpowiedz jeśli ktoś wie wiecej na ten temat virginmidia@g.pl

31

Odp: zapalenie trzustki

beatazielonka napisał/a:

Witam!moj mąz ma33 lata od dawna naduzywa alkoholu jest on juz po 2 krotnym ostrym zapaleniu trzustki i nadal pije piwo czy grozi mu nastepny pobyt w szpitalu?




Witam

jak bedzie nadal  pił alkohol to  na pewno wyląduje w szpitalu trzustka nie znaosi alkoholu , papierosów stresu i tłuszczu,
alkohol moze doprowadzić go nawet do smierci .

32

Odp: zapalenie trzustki

dużo czytałem odwiedziłem kilku specjalistów i dostałem odp na wcześniej zadane pytanie edyto jeśli twój mąż nieprzestanie pić to pobyt w szpitalu  ma na bank jeśli dożyje jak nie może bez tego żyć niech spróbuje to zastąpić np marichuana

33

Odp: zapalenie trzustki

Edyto zapoznaj sie z działem -choroba alkocholowa-
piwo to tez alkohol .
Tak bywa ,ze osoby współuzaleznione z tego powodu cieria i robia wszystko aby polepszyć samopoczucie osobie uzleznionej a w sobie maja poczucie winy.
pozdrawiam.

34

Odp: zapalenie trzustki

WITAM WSZYSTKICH  MIESZKAM NIEDALEKO POZNANIA SZUKAM DOBREGO LEKARZA OD TRZUSTKI BARDZO PILNIE

35

Odp: zapalenie trzustki

szukam jakiegoś kontaktu z dobrym specjalistą , mój szwagier ma ciężkie zapalenie trzustki, i już nie wiemy co robić , jego stan prawie wogóle się nie porawia, co mamy robić? proszę o pomoc

36

Odp: zapalenie trzustki

a czy ten szwagier ma takie oczekiwania abyscie za niego załatwiali sprawy odnośnie swego zdrowia i kontaktu z specjalistą.Na siłę nie da się uszczęśliwić  nikogo.
pozdrawiam.

37

Odp: zapalenie trzustki

Witam serdecznie.
U mojej mamy zdiagnozowano ostre zapalenie trzustki póltora tygodnia temu. Bóle były tak silne że w szpitalu spędziła 7 dni. Cały czas na kroplówkach i bez jedzenia. Wypuścili ją stwierdzając, że jest już ok. Niestety w domu wszystko zaczęło się od początku, prawie nic nie je bo nadal ją boli. Zapalenie trzustki wynika proawdopodobnie z kamicy żółciowej. Zdziwiłam się trochę bo skoro to jest przyczyną to dlaczego nie usunęli woreczka? Może ktoś z Was zna dobrego lekarza w Łodzi,który potraktuje pacjenta powaznie a nie uśmierzy ból i odeśle do domu.

38

Odp: zapalenie trzustki

w Łodzi  szpital Pirogowa lub Biegąńskiego chyba, nazwisko które mi sie kojarzy to Strzelczyk ale nie jestem pewna bo ja mam dziecko z chorą trzustką wiec znam lekarzy pediatrów. i doradzam szybką wizytę i zadbanie o trzustkę, diagnostykę, szukanie przyczyn i diete. z trzustką nie ma żartów...

39

Odp: zapalenie trzustki

Moja mama z PZT boryka się juz prawie dwa lata , bardzo mocno schudła , jest na takiej diecie że praktycznie zjada tylko kilka sucharków dziennie , co kilka miesięcy ma takie ostre bóle że ląduje w szpitalu na kroplówkach , ponadto bierze ketonal , spasmolinę i creon 25000 , miała 2 tomografie , usg ,czy ciagle bedzie miała te ostre napady ....strzasznie cierpi a ja razem z nią bo nie wiem jak jej pomóc ....jestem z woj pomorskiego , z małego miasteczka , moze ktoś zna jakiegość dobrego specjalistę w pomorskim albo ktoś wyszedł z tego ....proszę o pomoc

40

Odp: zapalenie trzustki

Napisz proszę czy twojej mamie to przeszlo. Czytam twoją wypowiedź i bardzo pasuje do przypadku mojej mamy. Ja już nie mam siły na to potrzeć...

41

Odp: zapalenie trzustki

daniel napisał/a:

witam wzystkich ma prozbe
     moja corka ma 12-lat 0d 3-lat choruje na ostre zapalenie trzuski kilka dni temu miala kolejny atak moze to byc dziwne ale mieszkamy w chicago i przez trzy lata nie bardzo wiedzieli jak jej pomoc teraz cos wiedza wiecej  nie byla niczym leczona za kazdym razem podawano tylko morfine
   mam pytanie czy ma kos jakas dobra sprawdzona diete

  I can help you 00353447705 I can speek Polish

42

Odp: zapalenie trzustki

witam, znajdziecie tu dużo informacji o zapaleniu trzustki

43

Odp: zapalenie trzustki

asia napisał/a:

witam, znajdziecie tu dużo informacji o zapaleniu trzustki

są to informacje o przewlekłym zapaleniu trzustki

44

Odp: zapalenie trzustki

OST zapalnie trzustki to dramat jakiemu nikomu nie życzą właśnie wyszłam ze szpitala po 8 ataku w ciągu 2 lat w 4 dni schudłam 6kg mam dobrego lekarza  ale kazdy atak kończy sie masakrą już przy drugim miałam zagrożenie życia

45

Odp: zapalenie trzustki

WItam. Ja mialem dzieki Bogu poki co jeden atak zapalenia trzustki 2 lata temu. Przelezalem prawie miesiac. Ale mialem to na wlasne zyczenie. Pilem alkohol i to mnie dobilo. Od tamtego czasu alkoholu nie ruszylem i nie rusze. Poczatek byl trudny. Od nowa probowanie wszystkiego czy nie zaszkodzi czy bedzie ok. Ale w koncu zaczalem stopniowo jesc wszystko i jak narazie jest ok. W szpitalu mialem normalny obiad ostatni jako normalny. Nikomu nie zycze tego.

46

Odp: zapalenie trzustki

Cudowne wiesci Dawidzie.Cieszę się ,ze pokonałes problem.
własnie w dniu Twych urodzin zycze Ci abys wytrwał .Zdrowia i pogody ducha.Radosnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2010.

47

Odp: zapalenie trzustki

Współczując wam chciałbym zapytać czy z medycznego punktu widzenia mozna 2 razy przeoczyc na USG raka trzustki.

48

Odp: zapalenie trzustki

Witam,
Czy możecie mi poledzić dobrego lekarza  w Warszawie zajmującego sie OZT? Sprawa bardzo pilna.

ania

49

Odp: zapalenie trzustki

Witam Wszystkich,
Jak poprzednicy - poszukuję pilnie sprawdzonego i skutecznego specjalisty od OZT w Warszawie. Bardzo proszę o pomoc.

50

Odp: zapalenie trzustki

Drodzy trzustkowicze..

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w realizacji pracy magisterskiej na temat zaleceń żywieniowych w chorobach trzustki i wypełnienie ankiety. Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ stosunkowo mało jest pacjentów ze zdiagnozowanym ozt lub pzt. Dlatego każda wypełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota.

oto ankieta: http://moje-ankiety.pl/respond-5569.html