1

Temat: usunięcie polipów nosa

Mój syn ma 9 lat i od roku ma problemy z zatokami. Teraz laryngolog wskazał konieczność szybkiego usunięcia polipów nosa. Czy powinnam obawiać się tego zabiegu? Niektórzy zalecają jak najdłuższe leczenie zachowawcze, jednak mój syn ciągle ma  zatkany nos, bóle głowy, wymioty. Proszę o podzielenie się ze mną własnymi doświadczeniami w sprawie nosa. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

2

Odp: usunięcie polipów nosa

witam.mój syn miał problem z polipami,lecz laryngolog zalecał  zabieg w wieku po 10 roku zycia,.Usunieto mu migdały.Zaczoł sie problem z zatokami,bóle głowy gwałtowne i oczy.
Dostalismy sie do neurologa na konsultacje,który zalecił badania RTG zatok ,TK.Po wielu latach nawrotu objawow laryngolog pobrał próbki z nosa.Okazało sie ,ze jest bakteria niepamietam juz jaka bo wtedy to niewiedzialam o CF.Leczenie było drogie .były to antybiotyki 3 serie.Doznałam ulgi ale obyło sie bez  wycieciem polip.Róznie opowiadaja i kazdy organizm inaczej reaguje/
wiesz weszłam na strony polipy nosa i tam wiele nowosci pisze.
pozdrawia
Ela

3

Odp: usunięcie polipów nosa

Boni napisał/a:

Mój syn ma 9 lat i od roku ma problemy z zatokami. Teraz laryngolog wskazał konieczność szybkiego usunięcia polipów nosa. Czy powinnam obawiać się tego zabiegu? Niektórzy zalecają jak najdłuższe leczenie zachowawcze, jednak mój syn ciągle ma  zatkany nos, bóle głowy, wymioty. Proszę o podzielenie się ze mną własnymi doświadczeniami w sprawie nosa. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

raczej nie powinna pani się obawiać ja miałam usuwane polipy też goiło się bardzo dobrze.ten zabieg jest prawie bezbolesny.o mie się bardziej bali jak to się będzie goiło ponieważ mam cukrzycę typu 1 i jednak wszystko odbyło się bez komplikacji.

4

Odp: usunięcie polipów nosa

Nie powinna Pani bać się o swojego synka. Zabieg jest szybki. Na pewno wspomoże to prawidłowe funkcjonowanie jego organizmu. A jeśli chce się Pani dowiedzieć trochę wiecej o polipach w nosie, o leczeniu,itd. to nakierowuje Panią na ten artykuł : https://www.zdrowyportal.org/18227/cysta-w-zatokach-choroby-zatok-przyczyny-leczenie/